Zakończenie działalności Ośrodka Interwencji Kryzysowych

     Śląskie Stowarzyszenie „Ad Vitam Dignam“ informuje, że z dniem 01 styczeń 2021r. zakończył działalność Ośrodek Interwencji Kryzysowych dla rodzin z problemem alkoholowym.
W trakcie długoletniej działalności (od 1993 r.) w Ośrodku realizowano zadania przede wszystkim na zlecenie Urzędu Miasta Katowice i Miejskiego Ośrodka.
Pomocy Społecznej – do głównych zaliczyć można  całodobowe schronienie dla kobiet
i kobiet z dziećmi znajdujących się w sytuacji kryzysowej oraz całodobowy dyżur telefoniczny. Dodatkowym zadaniem była  praca socjalna na rzecz dzieci i młodzieży z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych.
W ramach umowy z Urzędem Miasta od 2004 r. prowadzono punkt informacyjno – konsultacyjny i poradnictwo z zakresu problemów alkoholowych, narkomanii i przemocy domowej.

     Od 1 lutego 2013 r. ,także na zlecenie Urzędu Miasta  w Katowicach, prowadzono Miejski Telefon Zaufania.
Śląskie Stowarzyszenie „Ad Vitam Dignam“ będzie  kontynuować działania na rzecz osób w sytuacji kryzysowej;  osób uzależnionych i ich rodzin.

 

Zarząd Śląskiego Stowarzyszenia „Ad Vitam Dignam” serdecznie dziękuje wszystkim Pracownikom Ośrodka za wieloletnią pracę.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>